Main banner mobile Main banner
#czasnarozmowę
Dostęp do bezpiecznej aborcji jest jednym z kluczowych tematów dla Amnesty International. Od lat aktywnie działamy, edukując, publikując raporty, prowadząc rzecznictwo w Polsce i na świecie. Udało nam się osiągnąć sukces w Argentynie, Irlandii czy Południowej Korei. Teraz czas na Polskę! Jednak nie zrobimy tego bez Twojej pomocy!

Już niedługo Sejm rozpocznie drugie czytanie ustawy dekryminalizującej aborcję w Polsce. Mamy okazję skończyć ze ściganiem matek, które pomogły swoim córkom w dostępie do bezpiecznej aborcji Skończyć z policją przesłuchującą kobiety po poronieniu. Skończyć z upokarzającym traktowaniem, jakie spotkało m.in. panią Joannę z Krakowa. W tym momencie niezwykle istotny jest Twój głos za dekryminalizacją aborcji w Polsce.

„Dla moich wyborców to super ważne” - mówi jeden z posłów. Niech posłowie i posłanki Trzeciej Drogi, też to zrozumieją. To oni w koalicji rządzącej trzymają się przestarzałego prawa aborcyjnego, więc musimy właśnie ich przekonać, żeby Polska dołączyła do krajów respektujących prawa kobiet! Dla większości wyborców i wyborczyń kwestia dostępu do aborcji w Polsce była istotną kwestią podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Nie pozwólmy politykom i polityczkom o tym zapomnieć! Dlatego potrzebujemy Twoich 5 minut! Politycy i polityczki muszą dbać o swoich wyborców, i  wyborczynie, muszą się liczyć z ich – czyli Twoim – zdaniem. Im większy i bardziej bezpośredni będzie nasz nacisk, tym bardziej będą się czuli zmuszeni działać.

Amnesty International Polska ma ponad 13 tysięcy osób członkowskich. Jeśli poświęcisz chwilę, by wysłać wiadomość do swojego posła czy posłanki, razem pokażemy naszą siłę. Dlatego wyślij ten list! My też go wysyłamy, ale osiągnięcie efektu skali jest tu kluczowe.
Jak to zrobić? Wystarczy 5 prostych kroków!

1. Wybierz posłów i posłanki ze swojego województwa i skopiuj ich adresy mailowe!

tadeusz.samborski@sejm.pl; aleksandra.leo@sejm.pl; izabela.bodnar@sejm.pl; tomasz.zimoch@sejm.pl;

agnieszka.klopotek@sejm.pl; norbert.pietrykowski@sejm.pl; marcin.skonieczka@sejm.pl; zbigniew.sosnowski@sejm.pl;

krzysztof.hetman@sejm.pl; joanna.mucha@sejm.pl; slawomir.cwik@sejm.pl; wieslaw.rozynski@sejm.pl;

maja.nowak@sejm.pl; stanislaw.tomczyszyn@sejm.pl;

dariusz.klimczak@sejm.pl; pawel.bejda@sejm.pl; jolanta.zieba-gzik@sejm.pl; ewa.szymanowska@sejm.pl;

pawel.sliz@sejm.pl; rafal.komarewicz@sejm.pl; ireneusz.ras@sejm.pl; urszula.nowogorska@sejm.pl; Piotr.Gornikiewicz@sejm.pl; wladyslaw.kosiniak-kamysz@sejm.pl;

miroslaw.orlinski@sejm.pl; piotr.zgorzelski@sejm.pl; miroslaw.maliszewski@sejm.pl; zaneta.cwalina-sliwowska@sejm.pl; marek.sawicki@sejm.pl; wladyslaw.bartoszewski@sejm.pl; michal.kobosko@sejm.pl; ryszard.petru@sejm.pl; pawel.zalewski@sejm.pl; bozena.zelazowska@sejm.pl;

zachęcamy do wysyłania do posłów_posłanek z sąsiednich województw

bartosz.romowicz@sejm.pl; elzbieta.burkiewicz@sejm.pl; adam.dziedzic@sejm.pl;

szymon.holownia@sejm.pl; stefan.krajewski@sejm.pl; barbara.okula@sejm.pl;

agnieszka.buczynska@sejm.pl; magdalena.sroka@sejm.pl; marek.biernacki@sejm.pl; wioleta.tomczak@sejm.pl;

miroslaw.suchon@sejm.pl; henryk.kiepura@sejm.pl; piotr.strach@sejm.pl; lukasz.osmalak@sejm.pl; michal.gramatyka@sejm.pl; kamil.wnuk@sejm.pl;

rafal.kasprzyk@sejm.pl; czeslaw.siekierski@sejm.pl;

zbigniew.ziejewski@sejm.pl; urszula.paslawska@sejm.pl;

andrzej.grzyb@sejm.pl; barbara.oliwiecka@sejm.pl; paulina.hennig-kloska@sejm.pl; michal.pyrzyk@sejm.pl; adam.lubonski@sejm.pl; krzysztof.paszyk@sejm.pl; ewa.schadler@sejm.pl; jacek.tomczak@sejm.pl;

radoslaw.lubczyk@sejm.pl; jaroslaw.rzepa@sejm.pl;

2. Wpisz temat maila np. „To dla mnie bardzo ważne” lub „Prośba od wyborcy/wyborczyni” albo „Głos w ważnej sprawie”, „Prośba do mojego posła/mojej posłanki”.

3. Wpisz treść maila, którą znajdziesz poniżej. Możesz przykleić ją w całości albo wybrać te argumenty, które Cię przekonują. Możesz też napisać swoją wersję. Im większa różnorodność argumentów i stylów, tym większa nasza wspólna szansa na sukces. Jeśli chcesz, zaproponuj posłowi/posłance spotkanie – rozmowa o aborcji w cztery oczy może bardzo pomóc.

4. Podpisz się imieniem i nazwiskiem.

5. Kliknij wyślij!

Bardzo Ci dziękujemy, że tu dotarłeś/dotarłaś.
Poniżej znajdziesz treść listu, którą możesz skopiować.

  Daj nam znać, że Ci się udało!
  Wypełnij formularz poniżej.
   Wypełniając formularz zgadzasz się, aby Stowarzyszenie Amnesty International zostało administratorem Twoich danych osobowych. Będziemy Cię informować o sile Twojego działania oraz sytuacji praw człowieka na świecie.

   Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych. Przetwarzamy je na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016). Regulamin: amnesty.org.pl/polityka-prywatnosci.

   Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego.

   Twoje wsparcie dla sprawy jest na wagę złota.
   Razem możemy osiągnąć więcej niż w pojedynkę. Dziękujemy!